Snowboard’a başlamak

Snowboard benim de yaklaşık 3 yıldır her kış fırsat buldukça yapmış olduğum bir hobi bir spor. Snowboard diğer insanlara göre tehlikeli gözükse de güvenlik ekipmanları alındığında aslında çok eğlenceli stres atmak için özellikle güzel bir aktivite oluyor.

Kartalkaya

Kolay mı derseniz benim için zor olmuştu. Aslında başlangıçta daha önce kaykay gibi tecrübeniz de yok ise yere düşmekten belki de öğrenemeden bırakabilirsiniz. Çünkü o kadar çok düşüyorsunuz ki yere artık vücutta yoruluyor istemsizce. Eğer pes etmeyip öğrenirseniz de benim gibi her kışı dört gözle bekleyebilirsiniz de.

Peki Snowboard’a nasıl başlarım?

Snowboard’da başlarken eğer bir hocadan ders alarak da başlıyorsanız hangi bacağınız önde kaydığınız başta önemli olabilir. Snowboard’ta iki tip kayış şekli vardır; Regular ve Goofy. Regular’da sol bacak önde, Goofy’de sağ bacak önde kayılmaktadır. Hangisiyim diye test etmenin kolay birkaç yöntemi var. Mesele bir topa sağ ayağınızla vuruyorsanız Regular’sınızdır. Birbaşka yöntem arkanızdan birisi sizi ittirdiği zaman hangi bacağınızı öne atıyorsanız ona göre de belirleyebiliyorsunuz.

Hangi malzemeler edinmeyim?

Bu spor için kendi ekipmanızı da edinebileceğiniz gibi kayak merkezlerinde kiralayabilme imkanınızda olmaktadır. Benim tavsiyem öğrenirken kiralamanız, daha sonrası kendi ekipmanınızı edinmeniz daha iyi olacaktır. Snowboard 3 malzemeden oluşmaktadır; Snowboard tahtası, bağlaması ve botu olmak üzere. Burada en önemli malzeme uzun bi süre ayaklarınız botun içerisinde olacağı için botun iyi olması son derece önemlidir. Diğer malzemeler; Goggle(Snowboard Gözlüğü), Kayak kaskı, su geçirmez eldiven, su geçirmez kayak pantalonu ve tercihe göre içlik ve korunma ekipmanları.

Yayım tarihi
Hobi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir